صفحه اصلیدرباره مادرآمدزاییارتباط با ما

                              خدمات فروش کمپوست   

 کمپوست آماده قارچ دکمه ای در دو استاندارد درجه یک و درجه دو در اختیار تولید کنندگان گرامی قرار می گیرد. کمپوست درجه 1هر کیلو به قمت 180تومان و کمپوست درجه دو به قیمت 150 تومان در معرض فروش قرار دارد. بازدهی بالا و با پاستوریزه کردن کامل و استفاده از بذر های درجه 1 در داخل کمپوست همچنین بسته بندی و بلوکه بندی در کيسه های مخصوص از ویژگی های این کمپوست ها می باشد کمپوست آماده و بذر زده شده و داخل کيسه های مناسب در درب کارگاه شما تحویل تان خواهد شد.

براي خرید کمپوست آماده شما می توانید ابتدا برای تامین میزان سفارش تان با دفتر شرکت تماس گرفته و پس از مشاوره و میزان و نوع خریدتان را مشخص کنید بعد شرکت از شما ملبغ را عنوان بیانه دریافت می کند و سفارش شما ثبت شده و بعد از 5 تا 10 روز سفارش شما آماده تحویل میگردد.

علاوه بر کمپوست همیشه مقداری بذر اضافه بعنوان بذر رو برای شما بصورت رایگان تقدیم می شود.  

 

 در قسمت زیر توضیحاتی در رابطه با کمپوست قارچ دکمه ای برای شما عزیزان اطلاع رسانی کردیم. .کمپوست سازی در دو فاز انجام می گیرد فاز I  معروف به فاز تخمیر و فاز II   معروف به فاز پاستوریزاسیون می باشد.

فاز I   :

 

برای تهیه کمپوست فرمولهای متفاوتی وجود دارد که با توجه به مواد موجود در هر محیط تعیین می شود اما از فرمول زیر می توان در هر محدوده با کمی تغییرات استفاده کرد:

 

1) کلش گندم   6000 کیلوگرم (محیط اصلی )

2) کود مرغی  3500 کیلوگرم ( مکملها )

3) ملاس 100  کیلوگرم ( مواد غذایی کنستانتره )

4) اوره  100  کیلوگرم ( مواد شیمیایی )

5) گچ هیدراته 400  کیلوگرم (مواد معدنی )

 

خیساندن:

ابتدا کلش گندم را باید کاملا با آب خیس نمود برای این کار بسته های کلش را از هم باز می کنند و بر روی یک بستری که بتون که دارای زه کش می باشد می ریزند با شلنگ روی آن اب می پاشند و آب خارج شده از زه کش را دوباره روی آن پمپ می کنند (آب کثیف) در ابتدا کلش به سختی آب جذب می کند به ازای هر تن کلش حدود 5000 لیتر آب لازم داریم.

 

مخلوط کردن:

تمام مواد به جزء گچ را کاملا باهم مخلوط می کنیم و آن را بر روی روی یک بستری که بتون که دارای زه کش می باشد به صورت زیر به اصطلاح قالب می زنیم ( طول بستگی به مقدار کمپوست دارد) :

در تابستان، بهار و پاییز : ارتفاع: 1.2 متر عرض: 1.2 متر

در زمستان: ارتفاع:1.5 متر، عرض: 1.5 متر

 

به ترتیب زیر این مرحله به اتمام می رسد:

1)     روز اول : مخلوط و انباشت کردن

2)     روز چهارم : اولین برگرداندن

3)     روز هشتم : دومین برگرداندن

4)     روز دوازدهم : سومین برگرداندن

5)     روز شانزدهم : چهارمین برگرداندن

6)      روز بیستم : شروع فاز II

در برگردان سوم و چهارم گچ را نیز اضافه می کنیم

 

فاز II  :

 

در این مرحله کمپوست اماده شده در فاز I   وارد تونلی که تمام شرایط تحت کنترل است به منظور پاستوریزاسیون (کشتن کلیه میکروارگانیسمهای بیماریزا ) و کاندیشن یا همان شیرین کردن ( حذف آمونیاک و تبدیل آن به نیترات ) می شود.

در این مرحله در ابتدا دما را به 60 درجه سانتیگراد به مدت 8 ساعت می رسانند سپس دما را تا 52 درجه سانتیگراد پایین می آورند و برای شیرین کردن به مدت 7 روز دیگر در این دما می ماند. پس از رسیدن به دمای محیط آن را بذر زنی می کنند.